خرید vpn

با 4 چالش و مشکل بزرگ استفاده از فیلترشکن رایگان آشنا شوید ؟

فیلترشکن رایگان

تحریم‌ها و محدودیت‌های داخلی و خارجی باعث شده است که فیلترشکن رایگان یکی از پرتکرارترین سرچ‌ های کاربران ایرانی در سال‌های اخیر باشد . بنابراین وقتی دسترسی کاربران به اغلب سایت‌ها و نرم افزارها با اختلال مواجه شود تلاش برای استفاده از فیلترشکن ها بیشتر و بیشتر می شود که در این میان استفاده از فیلترشکن های رایگان لو رفتن اطلاعات کاربران را به همراه داشته است.

چرا فیلترشکن رایگان ارائه می شود ؟

1- دست رفتن امنیت و زیر نظر گرفتن کاربر 

بارها و بارها متخصصان حوزه ی it هشدار داده اند که از دست رفتن امنیت و زیر نظر گرفتن کاربر و عملکرد آن در فضای اینترنت یکی از اصلی‌ترین خطرات استفاده از  VPN یا فیلترشکن های رایگانو البته  زیر نظر گرفتن کاربر و عملکرد آن در فضای اینترنت است.

جالب اینجاست که یکی از اهداف اصلی افراد برای نصب این برنامه‌ها، جلوگیری از همین کنترل شدن توسط عوامل خارجی است که این بار توسط خود اپ صورت می‌گیرد. در واقع کاربر با استفاده از فیلتر شکن یک لایه امنیتی بین خودش و ISP‌ها ایجاد می‌کند و بدین ترتیب شرکت ارایه دهنده اینترنت، از فعالیت شخص و داده‌های اینترنتی‌اش مطلع نخواهد شد. در این وضعیت، کمپانی سازنده اپلیکیشن فیلتر شکن به اطلاعات شما مانند سایت‌هایی که مراجعه می‌کنید و دیگر داده‌های اینترنتی، دسترسی پیدا خواهد کرد.

2- افزایش مصرف اینترنت هنگام استفاد ه از فیلترشکن رایگان

فیلترشکن‌ها برای کسب درآمدی برای سازنده به ارائه تبلیغاتی می‌پردازند که هزینه اینترنت شما را هنگام استفاده آنها افزایش می‌دهد. بنابراین دیگر معایبی که فیلترشکن‌های رایگان دارند، تبلیغات است و قطعا سودی برای کاربر جز افزایش مصرف اینترنت نداشته و تنها خلاصی از این تبلیغات خرید نسخه پولی است.

بنابراین از دیگر خطرات فیلترشکن رایگان ، افزایش مصرف اینترنت است. بنابراین باید سعی کنید کمتر به استفاده از آنها بپردازید، زیرا در این زمینه صرفه اقتصادی ندارند. گذشته از آن علاوه بر این‌ها، برخی از آن‌ها بدون این که متوجه شوید، دانلود می‌شوند و شما را مجبور به کلیک بر روی بخش‌های خاص می‌کنند که در این حالت دوباره صفحات جدیدی بارگذاری خواهند شد.

3- انتشار ویروس و بد افزار در فیلترشکن رایگان ؟

این مورد کاملا شایع هست زمانی که تلگرام در ایران مسدود شد تعداد زیادی از افراد مشغول دانلود فیلترشکن رایگان از هرجایی شدند . و جالب هست بدانید که 90 درصد فیلترشکن هایی که از مراجع غیر رسمی و نامعتبر دانلود می شوند در واقع ویروس و بدافزاری بودند که برچسب فیلترشکن بر خود دارند.

بنابراین این فیلترشکن رایگان هم امکان هک و نفوذ به آن‌ها وجود دارند مخصوصاً این‌هایی که خدمات کاملاً رایگانی در این عرصه ارائه می‌دهند و اصلا معلوم نیست که از چه طریقی به واسطه این خدمات درآمد دارند، زیاد قابل اعتماد نیستند.

4- افزایش مصرف و کاهش طول عمر باتری موبایل هنگام استفاده از فیلترشکن رایگان

VPN ها می‌توانند مصرف باتری موبایل یا لپ تاپ شما را به شدت افزایش دهند که اگر مدام به آن‌ها متصل باشید متوجه خواهید شد که تلفن همراه شما به شدت داغ شده و حتی می‌توانند به پردازنده دستگاه شما آسیب وارد کند.

سوال : چه باید کرد ؟

همین حالا اپلیکیشن پیروز رو نصب کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *